^Επάνω

Επισκεφτείτε τη σελίδα μας

για το πρόγραμμα

Τη σελίδα του προγράμματος στο

Αποτέλεσμα εικόνας για facebook

το κανάλι μας στο

Επισκεφτείτε

Διαβάστε για το Πρόγραμμα Ευέλικτης Ζώνης που πραγματοποιήθηκε το σχ. έτος 2013-2014

Slideshow Image 1

Σας προτείνουμε

Δημιουργία-Επιμέλεια

Δήμος Μαυριάς

Επισκέπτες

Σήμερα
Χθες
Αυτή την εβδομάδα
Τελευταία εβδομάδα
Αυτό το μήνα
Τελευταίος μήνας
Όλες

Your IP: 10.2.33.21
2017-12-15 00:45

Η ιστοσελιδα μας

Αγαπητοί φίλοι και φίλες,

Σας καλωσορίζω στην ιστοσελίδα του 1ου Δημοτικού σχολείου Παλαμά.

Σ' ένα κόσμο που αλλάζει ταχύτατα και σε μια κοινωνία τρομακτικής ανάπτυξης της "Τεχνολογίας της Πληροφορίας και των Επικοινωνιών" ολόκληρος ο πλανήτης έχει γίνει "ένα χωριό". Έχουν δημιουργηθεί καινούργια δεδομένα τα οποία αποφασίσαμε να λάβουμε υπόψη και να προσαρμοστούμε στις νέες επικοινωνιακές ανάγκες.

Δημιουργήσαμε την ιστοσελίδα με σκοπό την άμεση και έγκυρη πληροφόρηση ώστε οι μαθητές, γονείς, εκπαιδευτικοί, αλλά και ο καθένας, να μπορεί να έρθει σε επαφή με το Σχολείο μας και να ενημερωθεί για διάφορα εκπαιδευτικά θέματα, καθώς και άλλα γενικότερου ενδιαφέροντος.

Θεωρούμε πως η επικοινωνία είναι απαραίτητο στοιχείο αποτελεσματικής λειτουργίας και διοίκησης μιας σχολικής μονάδας. Εξάλλου η εκπαίδευση που είναι χώρος μόρφωσης με δυναμική, αποτελεί τον συνδετικό κρίκο ανάμεσα στον άνθρωπο, στην κοινωνία και στην παγκόσμια κοινότητα.

Με ουσιαστική συνεργασία θα μπορέσουμε όλοι να υπηρετήσουμε τον κοινό σκοπό, να δημιουργήσουμε ένα σύγχρονο ανταγωνιστικό δημόσιο σχολείο που να παρέχει καλύτερη εκπαίδευση στα παιδιά μας.

Ο Δ/ντής του Σχολείου

Κωνσταντίνος Δασκαλόπουλος

Copyright © 2013. 1ο Δημοτικό Σχολείο Παλαμά Rights Reserved.