Λήξη μαθημάτων κολύμβησης στo Κολυμβητήριο Καρδίτσας για το σχολικό έτος 2022-2023

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε το μάθημα της Κολύμβησης για το τρέχον σχολικό έτος όπου πήραν μέρος συνολικά 13 μαθητές και μαθήτριες από την Γ΄ τάξη του σχολείου μας. Συνοδοί τους ο κ. Γεώργιος Ταμπάκης εκπαιδευτικός Φυσικής Αγωγής και η Σταυρούλα Γαλάνη νοσηλεύτρια του σχολείου μας.

Στο πρόγραμμα της κολύμβησης με Συντονιστή τον εκπαιδευτικό Φυσικής Αγωγής κ. Παναγιώτη Λάππα και εκπαιδευτές τους εκπαιδευτικούς Φυσικής Αγωγής κ.κ. Ευαγγελία Ματζιάρα, Παρασκευή Κιού, Χρυσάνθη Ανδρεοπούλου και Αλκιβιάδη Τασιούλη, οι μικροί μαθητές μυήθηκαν στα μυστικά της κολύμβησης αλλά πρωτίστως στις συνθήκες ασφάλειας και υγιεινής με το υγρό στοιχείο.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...