Ευχαριστήριο μήνυμα της Σχολικής Κοινότητας του 1ου Δημοτικού Σχολείου Παλαμά

Η σχολική κοινότητα του 1ου Δημ.  Σχολείου Παλαμά  (Διευθυντής, εκπαιδευτικοί, μαθητές/τριες, γονείς) απευθύνει τις θερμότερες ευχαριστίες εκφράζοντας την ευγνωμοσύνη της για την υποστήριξη και την έμπρακτη αλληλεγγύη που είχαμε από διάφορα σχολεία, εκπαιδευτικούς φορείς, ιδιωτικές εταιρείες, Συλλόγους και την Μητρόπολή μας σ’ αυτή την τόσο δύσκολη στιγμή που βιώσαμε όλοι μας.

Συγκεκριμένα ευχαριστούμε:

• Το Υπουργείο Παιδείας και προσωπικά τον υπουργό κ. Πιερρακάκη για την άμεση ανταπόκριση και για τον εξοπλισμό που έφτασε στο σχολείο μας άμεσα
  • Το 2ο Δημ. Σχολείο Αγίου Αθανασίου Θεσ/νίκης (σχολικά είδη, χαρτικά)
  • Το 1ο Δημ.  Σχολείο Χαλάστρας Θεσ/νίκης (γραφική ύλη, βιβλία λογοτεχνίας)
  • Το Δημ. Σχολείο Περιστεράς Ν.Θεσ/νίκης (σχολικά είδη)
  • Το 2Ο Δημ. Σχολείο Αξιούπολης Κιλκίς (σχολικά είδη)
  • Το 9ο Δημ. Σχολείο Ηλιούπολης Αττικής (είδη καλλιτεχνικών, γραφική ύλη)
  • Τα Σχολεία Ηρακλείου Αττικής (σχολικά είδη, τσάντες, ρουχισμό)
  • Το Δημ. Σχολείο Στούπας Μάνης (γραφική ύλη)
  • Το Δημ . Σχολείο Αταλάντης (γραφική ύλη)
  • Το Αμερικανικό  Κολλέγιο Θεσ/νίκης  «Ανατόλια» (ατομικά θρανία)
  • Τη Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Ηλείας με τους εκπαιδευτικούς τους (τρόφιμα, τσάντες, σχολικά είδη)
  • Την Ομάδα Πρωτοβουλίας εκπαιδευτικών-εθελοντών Κατερίνης «Ο τόπος μας» (νερό, τρόφιμα, γραφική ύλη)
  • Τις εκδόσεις Ρώσση (λογοτεχνικά βιβλία)
  • Τον Α.Ο. Μυρίνης (γραφική ύλη)
  • Τους εκπροσώπους των τεσσάρων συστημικών τραπεζών, της συνεταιριστικής Τράπεζας Καρδίτσας και ασφαλιστικών εταιρειών για τις δωροεπιταγές που μοίρασαν σε όλους τους μαθητές-τριες για αγορές στο ΠΛΑΙΣΙΟ
  • Την Εθνική Ομοσπονδία Τυφλών (αγορά μεγάλης ποσότητας νερού σε μικρή συσκευασία για τους μαθητές/μαθήτριες του σχολείου μας)
  • Τον οργανισμό ΑCT Καρδίτσας (Νερά-κρουασάν)
  • Τον Σύλλογο Εργαζομένων Νοσοκομείου Παπανικολάου Θεσ/νίκης (υγειονομικό υλικό)
  • Το Φαρμακείο Ευαγγελία Ζητούνη – Αγρίνιο (αντισηπτικά, αντικουνουπικά)
  • Τον Ερυθρό Σταυρό (τρόφιμα, υγειονομικό υλικό)
  • Τον Δικηγορικό Σύλλογο Σερρών (νερά για τους μαθητές)
  • Την κ. Αδαμοπούλου Δήμητρα από Θεσσαλονίκη (δύο αποστολές με είδη ρουχισμού και βιβλία για τη βιβλιοθήκη)
  • Την κ. Βάνα Τσιάπουλα με τη συνεργασία των γονιών των δυο τμημάτων της Β’ τάξης του ιδιωτικού γυμνασίου ΚΑΙΣΑΡΗΣ στην Αθήνα (ρούχα, παπούτσια)
  • Την Ένωση Συντακτών Ημερήσιων Εφημερίδων Αθηνών (ΕΣΗΕΑ),τους οποίους ευχαριστούμε ιδιαιτέρως για τη γενναιόδωρη προσφορά τους σε εξοπλισμό του σχολείου που περιλαμβάνει δύο υπολογιστές, δύο εκτυπωτές και ένα φωτοτυπικό μηχάνημα. Επίσης τους ευχαριστούμε θερμά γιατί υιοθέτησαν το 1ο Δημοτικό Σχολείο και θα έχουμε τη διαρκή στήριξή και συνδρομή τους.
  • Την εταιρεία Daikin Hellas για την πολύτιμη προσφορά της (2 μονάδες κλιματιστικών) οι οποίες τοποθετήθηκαν σε αίθουσες διδασκαλίας του Νέου Κτιρίου της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξεων.
  • Το Φιλόπτωχον Ταμείον Σεβαστιανών σε συνεργασία με το χωριό του Νομού Πέλλης (γραφική ύλη, χυμούς, γάλα, καθαριστικά, χαρτικά).

Ιδιαιτέρως ευχαριστούμε την Μητρόπολη Θεσσαλιώτιδος και Φαναριοφερσάλων για τις δωροεπιταγές αγοράς σχολικών ειδών που διανεμήθηκαν σε όλους τους μαθητές μας. Ξεχωριστά ευχαριστούμε τον Σεβασμιώτατο Μητροπολίτη κ. Τιμόθεο και τον πατέρα Θεόκλητο, υπεύθυνο του γενικού Φιλόπτωχου Ταμείου της Ιεράς Μητροπόλεως για τη γενναιοδωρία τους.

Τέλος θέλουμε να εκφράσουμε τις ολόθερμες ευχαριστίες εκ μέρους όλων των παιδιών του 1ου Δημοτικού Σχολείου και των εκπαιδευτικών προς όλους τους μαθητές-τριες  των άλλων σχολείων ανά την Ελλάδα, για τα συγκινητικά μηνύματα συμπαράστασης και αγάπης και για τις πανέμορφες και γεμάτες θετική ενέργεια ζωγραφιές τους.

Μπορεί επίσης να σας αρέσει...